Rögar Tıkanıklığı Açma

Rögar tıkanıklığı açmak için, öncelikle sorunun sebebi tespit edilmelidir. rögar açma kesinlikle profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. Aksi durumda, tıkanıklık geçici olarak açılır ve ilerde tekrar etmesi söz konusudur.

Rögar tıkanıklığı açılmadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile sorunun sebebi tespit edilir. Kullanıcı hatası mı yoksa kronik bir sorun mu olduğu tespit edilir. Yapılan tespit çalışmasından sonra yetkili kişiler bilgilendirilir.

Kullanıcı hatasından dolayı meydana gelen tıkanıklıklar, basit tıkanıklıklardır ve maliyeti azdır. Tıkanıklığın açılması için robot cihaz kullanılır. Robot cihaz sayesinde, tıkanıklığa sebep olan cisim ya parçalanır ya da rögar kuyusuna doğru itilir. İşlem sonrası tıkanıklık açılarak, tekrar kullanıma açılır.

Kronik sorunlarda yapılan işlemin maliyeti artmaktadır. Kronik sorunlarda robot cihaz kullanılması fayda etmez.

Sorun künk borularının ek yerlerinden kaynaklanıyorsa, toprak kazılarak künk boruları birbirine yeniden ek yapılmalıdır. Sorun lağım borularının eğiminden kaynaklanıyorsa; yine toprak kazılarak borulara yeniden meyil verilmelidir.

Bazı rögar tıkanıklığı, rögar kuyularının dolmasından kaynaklanmaktadır. Rögar kuyusu dolmuşsa, temizlenmesi gerekir. Rögar kuyusunun yeri bilinmiyorsa, detektör cihazı ile rögar kuyusunun olduğu yer tespit edilir.

0538 351 58 36
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?